Jdi na obsah Jdi na menu
 


Část druhá - Přechody a animace snímků

28. 9. 2010

Jak na Přechody mezi snímky a Vlastní animace v prezentacích

1.Přechody mezi snímky

Co je to přechod mezi snímky?

Jde o jednorázovou animaci (pohyb) mezi dvěmi snímky v prezentaci. Nemá nic společného s vlastními animacemi textů a obrázků (objektů).

Jak přechody nastavit?

V horní nabídce dej Prezentace a pak Přechod snímku. Vpravo se objeví nový panel kde se vše nastavuje. Klikni na první snímek tvé prezentace (snímky jsou pod sebou ve sloupečku vlevo) a následně vpravo ze seznamu klikni na samotný přechod. Možná se ti ihned ukáže. Pod seznamem si můžeš nastavit rychlost přechodu. Až to provedeš, klikni na druhý snímek tvé prezentace a pokračuj dále. Vše se automaticky ukládá.

Zabere ti to možná tak jednu až dvě minuty a výsledkem bude mnohem hezčí prezentace.

2. Animování jednotlivých objektů

Co je to Animace objektů?

Objektem se myslí každý nadpis, každá věta, každý obrázek, který máš ve svých snímcích tvé prezentace. Každému z nich musíme přiřadit jeho vlastní animaci, aby vše vypadalo ještě o něco lépe.

Jak je nastavit?

V horní nabídce dej Prezentace a pak Vlastní animace… Vpravo se objeví nový panel kde se vše nastavuje. Klikni na 1. snímek tvé prezentace (snímky jsou obvykle vlevo pod sebou), pak na tom snímku klikni na objekt, který chceš animovat.

Nejprve nadpis, pak text a nakonec obrázky. Pořadí ve kterém na objekty klikáš určuje, v jakém pořadí se budou potom přehrávat. V tom panelu vpravo klikni na Přidat efekt, pak vyber Počátek a nakonec ze seznamu vyber animaci která se ti líbí. V seznamu vpravo dole si můžeš otevřít nové okno s více animacemi. Pak si vpravo pod výběrem animací nastavíš rychlost animace a další její parametry (např. směr animace atd.).

Určitě u každé animace v políčku Spouštět nastav možnost Při klepnutí. Ona tam pravděpodobně již bude vybraná automaticky. Znamená to, že každá animace se přehraje při některé z těchto činností:

- kliknutí myší

- stisknutí Mezerníku

- stisknutí Enteru

To je vše.